Z leni­stwa powstają naprawdę dobre rze­czy. Ja dziś z leni­stwa nie zro­bi­łam tarty na kru­chym spo­dzie. Na samą myśl o zagnia­ta­niu cia­sta bolała mnie głowa. Uży­łam więc goto­wego cia­sta fran­cu­skiego. Wystar­czyło je upiec, uło­żyć na nim gril­lo­wane wcze­śniej dodatki, wsta­wić do pie­kar­nika i gotowe. Nie jest to może naj­szyb­sze danie, bo cia­sto naj­pierw pie­kło się samo, a kur­czaka i warzywa też przed upie­cze­niem gril­lo­wa­łam, ale w skali trud­no­ści od 1 do 10 tej tar­cie daję mak­sy­mal­nie 2. Jest tak pro­sta, że każdy sobie z nią pora­dzi. A smak zde­cy­do­wa­nie rekom­pen­suje poświę­cony jej czas.

Składniki:

  • płat cia­sta francuskiego
  • 1/2 dużego kubka gęstego jogurtu naturalnego
  • poje­dyn­cza pierś z kurczaka
  • 1/2 papryki czer­wo­nej i żółtej
  • 2 cuki­nie
  • 200 g sera sałat­ko­wego typu feta
  • ząbek czosnku
  • zioła pro­wan­sal­skie, sól i pieprz

Spo­sób przygotowania:

1. Cia­sto fran­cu­skie roz­ło­ży­łam na papie­rze do pie­cze­nia (był w opa­ko­wa­niu razem z cia­stem), przy­kry­łam kolej­nym arku­szem papieru, poło­ży­łam na wierzch dużą blaszkę (w ramach obcią­że­nia, żeby nie wyro­sło za bar­dzo) i wsta­wi­łam do pie­kar­nika nagrza­nego do 200 stopni. Po 20 minu­tach zdję­łam blaszkę oraz papier z góry i pie­kłam samo cia­sto jesz­cze przez 5 minut.

2. Gdy cia­sto się pie­kło, zabra­łam się za dodatki. Kur­czaka pokro­iłam i wrzu­ci­łam na patel­nię gril­lową. To samo zro­bi­łam z papryką i cuki­nią. Warzyw nie soli­łam, jedy­nie kur­czaka posy­pa­łam nie­wielką ilo­ścią soli. Wam też z solą radzę uwa­żać – feta jest wystar­cza­jąco słona. Jogurt naturalny wymieszałam z rozgniecionym czosn­kiem i ziołami.

3. Wyję­łam cia­sto z pie­kar­nika i na gorące wyło­ży­łam cały jogurt, na niego warzywa i kur­czaka, całość posy­pa­łam pokru­szoną feta i wsta­wi­łam do pie­kar­nika na kolej­nych 10 minut.

Podsumowanie:
recipe image
Nazwa Przepisu
francuska tarta z cukinią i kurczakiem
Opublikowany
Czas przygotowania
Ocena
51star1star1star1star1star Based on 7 Review(s)

O Autorze

Avatar photo

Podobne Posty